Dzień 12 – Zator i InwałdDzień 12 – Zator i Inwałd

Energylandia 
Fot. glos24.pl

Park Miniatur w Inwałdzie
Fot. podrozezklasa.pl

Zatorland
Fot. wichrowewzgorze.info

Największy i najwyższy w całej Europie rollercoaster „Hyperion” (Energylandia)
Fot. tvp.info

Wycieczka do Zatoru i Inwałdu to mocno rekreacyjna opcja, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i dorosłym. Warto połączyć ją ze zwiedzaniem Oświęcimia, ponieważ oba miasta oddalone są od siebie o zaledwie 20 km. Nocleg można na przykład zorganizować wtedy w River Park Zator, miasteczku rodem z westernu, z mnóstwem atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych. Stamtąd polecamy udać się do obowiązkowego punktu na mapie miasta – największego i najbardziej popularnego parku rozrywki w Polsce. Mowa oczywiście o Energylandii, gdzie czeka na Was masa niezapomnianych wrażeń, począwszy od wodnych atrakcji i karuzeli dla dzieci na ekstremalnych rollercoasterach kończąc. Latem organizowane są tutaj festiwale muzyczne, które dają możliwość korzystania z licznych atrakcji parku również w nocy.

Ciekawym miejscem w Zatorze jest kolejny park rozrywki – Zatorland. Składa się on z czterech części: Park Ruchomych Dinozaurów to umieszczona w starym lesie wystawa ponad 100 gatunków dinozaurów z różnych epok, które poruszają się oraz wydają czasami naprawdę przeraźliwe dźwięki. Park Mitologii to zbiór posągów mitologicznych bogów, bohaterów oraz stworzeń umiejscowionych pośród pięknych fontann. W Parku Owadów znajdziemy 16 gigantycznych eksponatów najbardziej popularnych owadów a w Lunaparku – dużo karuzel i innych atrakcji dla dzieci.

Pobyt w oddalonym o 30 minut jazdy samochodem Parku Miniatur w Inwałdzie, zapewni nam istną podroż dookoła świata. Jak sama nazwa wskazuje, znajdują się tam miniaturowe kopie najwspanialszych budowli i zabytków. Na terenie kompleksu znajduje się również kino 5D oraz Zielony Labirynt, którego przejście stanowi nie lada wyzwanie.

Z doświadczenia wiemy, że jeden dzień to zdecydowanie za mało aby odwiedzić wszystkie powyższe parki rozrywki, jednak wizyta choćby w jednym z nich gwarantuje dzieciakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń czego, jako rodzice, na pewno nie pożałujecie.