Dzień 5 – Kraków rekreacyjnie


Dzień 5 – Krk rekreacyjnie

Axe Nation
Fot. axenation.com

Bubble Football
Fot. bumperball-krakow.pl

Lost Souls Alley
Fot. lostsoulsalley.pl

Rynek Główny w nocy
Fot. nightlife-cityguide.com

Teraz coś dla tych, którzy Kraków już zwiedzili albo takich, dla których zwiedzanie z przewodnikiem nie do końca jest tym co lubią robić najbardziej. Kraków to nie tylko zabytki, to jedno wielkie tętniące życiem centrum rozrywki!

Aż roi się tu od przeróżnych Escape Roomów, jednak jeden z nich pozostaje bezkonkurencyjny i zasługuje na szczególną uwagę – Lost Souls Alley. Nie musimy iść daleko bo znajduje się tuż przy samym rynku. Jedno jest pewne – aktorzy na pewno nie będą się z nami patyczkować. To miejsce zapewni masę intensywnych wrażeń oraz niesamowite wspomnienia. Sprawi, że adrenalinę poczują nawet najwięksi twardziele. Im większa grupa tym lepiej .

Nieco dalej, niespełna 5 minut spacerkiem w stronę Starego Miasta, interesującą rozrywkę zapewni nam Smart Club BrainBurg – miejsce gdzie będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi detektywi rozwiązując masę zagadek i szyfrów oraz grając w przeróżne, nietuzinkowe gry. Tutaj również warto udać się z grupą przyjaciół.

700 metrów dalej, wciąż w okolicach rynku coś dla entuzjastów rywalizacji oraz rzucania przedmiotami – w tym wypadku siekierami. Do celu. Axe Nation to pierwszy w Polsce tego typu klub, znajdujący się przy ulicy Grodzkiej 46. Świetny sposób na odstresowanie się, dający zarazem dużo radości i satysfakcji.

Kolejną wartą uwagi atrakcją, znajdującą się nieopodal Wawelu jest Kraków Pinball Museum. To miejsce, gdzie zgromadzono chyba wszystkie maszyny do gier z czasów naszego dzieciństwa. W muzeum możemy nie tylko dotykać eksponatów ale również na nich grać. Płacimy wstęp i gramy do woli na czym tylko mamy ochotę.

Kiedy podróżujemy większą ekipą, dobrym rozwiązaniem będzie kolejna atrakcja – Bumper Ball. Jeśli macie ochotę wpakować się w kolegę/koleżankę z pełnym impetem, nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji, to coś dla Was. Bubble Football to zupełnie inny, niż do tej pory nam znany, wymiar piłki nożnej. Zawodnicy ubierają na siebie duże, dmuchane kule, które podczas odbijania się od siebie i przewracania minimalizują ryzyko kontuzji. Mnóstwo śmiechu i rywalizacji a przy okazji – ruchu.

Dla miłośników ekstremalnych doznań od kwietnia do listopada Kraków oferuje 90 metrową platformę do skoków na bungee. Oczywiście to tylko garstka atrakcji jakie znajdziemy w Krakowie. Wybraliśmy te, które według nas są najbardziej oryginalne i niespotykane. Na niektóre z nich warto uprzednio zapisać się telefonicznie.